החיים החדשים של ניר גליק

http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/751/020.html

17 שנים לאחר שאובחן כחולה במחלת הפסוריאזיס, יכול ניר גליק מראשון לציון להתבונן סוף סוף במראה. גליק, שסבל מהמחלה בכל חלקי גופו, נרפא בזכות טיפול חדשני ומתכונן כעת לחתונתו

קרין ספינגולד | 24/6/2008

לאחר 17 שנות סבל, יכול ניר גליק, סוכן מכירות בן 34 מראשון לציון, לנשום לרווחה. לאחר שאובחן כנער כחולה במחלת העור פסוריאזיס, ולאחר אינספור טיפולים ושיטות טיפול שלא עזרו, הוא מצא את הישועה לפני כשמונה חודשים על ידי תרופה חדשנית בשם אמביב. במשך כל השנים הללו, אומר גליק, הוא נמנע מלהביט על עצמו במראה.

ניר גליק

ניר גליק ללא

פסוריאיזיס היא מחלת עור קשה שנגרמת, בין השאר, מתורשה משפחתית ומלחץ נפשי. "בגיל 17 גיליתי שתי נקודות אדומות בגב ולא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות. חשבתי שזה פצע שיעבור", מספר גליק, "כשראיתי שזה לא עובר הלכתי לרופאת עור והיא ישר אמרה שיש לי פסוריאזיס. לא ידעתי מה זה". גליק מספר כי בהתחלה קיבל משחות, שכשמרח אותן הפצעים עברו. אך לאחר שהפסיק את הטיפול, הנגעם על עורו חזרו בצורה קשה יותר. הפצעים התפשטו על גופו וכשהגיע לצבא כבר היו ברכיו ומרפקיו מכוסים בהם לחלוטין.

"אחרי הצבא התחילו הצרות הגדולות. זה הופיע על כל הגב, על כל הבטן, בידיים, ברגליים, בראש. לשמחתי לא בפנים, למעט כמה נקודות שהעלמתי עם משחות. זה היה בגיל שבו יוצאים עם בנות. לי לא היה את כל הדברים האלה. הביטחון העצמי שלי היה ברצפה".

גליק, שבמשך שנים לא החזיק בביתו מראה, אומר כי לא מדובר רק בביטחון עצמי נמוך ובחיי חברה ורומנטיקה ירודים, אלא גם בסבל גופני מתמשך ובאלפי שקלים שמתבזבזים בניסיון להתחקות אחר התרופה למחלתו.

זריקת הפלא

על זריקת האמביב שמע גליק כבר לפני שנתיים, אך למרות חומרת מצבו, הוא לא עמד בקריטריונים שהציבה בזמנו קופת החולים – רק 75 אחוזים משטח גופו היה מכוסה בנגעים, וזה לא הספיק לקופת החולים.. "המצב שלי הידרדר אחרי שלא השתמשתי במשחות, עד שהגעתי ללמצב שכמעט 90 אחוזים מהגוף היה מכוסה וקיבלתי את האישור".

זריקת האמביב שייכת לאחת משתי קבוצות של הדור החדש של התרופות שמתערבות בתהליך החיסוני עצמו. נכון להיום, סל התרופות  מציע סדרה של 12 זריקות אותן יש לקבל בכל שבוע אחת לשנה, אך ההמלצה הרפואית היא לקבל 16 זריקות. "בנובמבר שנה שעברה הלכתי לד"ר אייל וסוקי ממרפאת מכבי וקיבלתי את הזריקה.

היה לי מזל גדול שהוא לא רק רופא אלא גם בן אדם. הוא הפך עולמות בשביל שאני אקבל את האישורים וארבע זריקות נוספות. הוא הבטיח לי שהשנה אני מתחתן. אמרתי לו 'תראה איך אני נראה, על מה אתה מדבר?', אבל הנה, עוד חודשיים אני מתחתן". לדברי גליק, הפצעים עברו כמעט לגמרי".

ד"ר אייל וסוקי, רופא עור בכיר במחלקת העור בבי"ח איכילוב, אומר: "ניר הגיע אלי במצב קשה לאחר כישלון בכל הטיפולים האחרים. הוא היה אחד מהמקרים הכי קשים שהיו לי והגיע די מיואש מכל הטיפולים שנתנו לו. ניר היום במצב טוב, שמור, והוא ריגש אותי מאוד כשהוא סיפר לי על החתונה ואני מאחל לו כל טוב והמון הצלחה".

2017-12-12T15:42:59+00:00 בתקשורת|0 תגובות

השאר תגובה