אגודת הפסוריאזיס הישראלית

צה"ל

פסוריאזיס וצה"ל

חולה פסוריאזיס אשר ההתפרצות הראשונית שלו חלה בצבא או חלה החמרה ניכרת במצבו כתוצאה מהשרות יכול לתבוע את הצבא בכדי שיכיר בכך והכרה בתביעה זו תגרום לכך שהחולה יהיה זכאי להטבות רבות. זההמקום לציין שעל התובע להוכיח כי ההתפרצות הראשונית חלה אצלו בזמן השירות הצבאי ולאנשי מילואים הדבר קשה במיוחד. ניתן לתבוע גם אחרי שנים רבות כל עוד ניתן להוכיח את התביעה.
מידע נוסף...

מידע לחיילים - עדות אישית

כמו רוב חולי הפסוריאזיס הצעירים שאני מכירה, גם אני חרדתי למצבי כשאתגייס. כל קרובי המשפחה הפחידו אותי בעלילות מוזרות ובסיפורים מפחידים. אבל, ואולי דווקא בגלל ששירתי בצבא כמש"קית נפגעים, מרבית האנשים שעבדתי איתם ומולם היו האחראים לטיפול במחלתי, ולכן הדרך להחלמה הייתה עבורי קלה יותר.
מידע נוסף...

תביעת משרד הבטחון - מתי ואיך

ראשית יש להגדיר מתי יש טעם להגיש תביעה להכרה בספחת. הגוף המטפל לאחר השחרור בתביעות אלו הוא משרד הביטחון. יש לוודא כי מדובר בהתפרצות ראשונה של הספחת בעת השרות הצבאי.
מידע נוסף...

עוד על פסוריאזיס וצה"ל מפי ד"ר גלעד

ברמה העקרונית צה"ל אמור לספק טיפול רפואי לכל החיילים לפי הגדרות סל הבריאות ז"א כמו כל קופ"ח. למעשה ברוב המקרים צה"ל מספק רמת טיפול רפואי אפילו טובה יותר הן מבחינת תרופות, הן מבחינת טיפולים והן מבחינת רופאים.
מידע נוסף...

זכויות נכי צה"ל חולי פסוריאזיס

נכה הזכאי לטיפול רפואי על ידי משרד הביטחון , שנכותו המוכרת כוללת הכרה על מחלת פסיאוריאזיס, זכאי אחת לשנה לאחד מהטיפולים הבאים: א. סדרת טיפולי לייזר ב. טיפולי אולטרה - ויולט ג. טיפול משולב תרופתי.
מידע נוסף...
קישורים נלווים