קייטנת ילדי השמש קיץ 2021 – יוצאת לדרך!

תקנון מחזור קיץ 2021
מכתב להורים – קיץ 2021

שלום רב הורים וילדים.
חלפה עברה שנה, ואנו תקווה שגם הקורונה נפרדת מאיתנו בשלום אבל לא להתראות יותר לעולם לא יותר קורונה מאף זן, החופש הגדול עוד מעט בפתח ואנו מתחילים להתארגן לקייטנה הייחודית שלנו בים המלח.
מומלץ לרוץ לרופא העור כבר עכשיו ולקחת אישור עבור טיפול אקלימי בים המלח ויש להקפיד שהאישור יהיה לתקופה של 18 לילות.

הורים יקרים בבקשה ללכת לקחת כבר עכשיו אישור מרופא העור ולא להמתין לדקה ה90.

• הקייטנה תתקיים בתנאי שירשמו מעל 30 ילדים .
• קייטנת “ילדי השמש” תתקיים בתאריכים 07.07.21– 25.07.21 (מיום ד’ עד יום א’ סה”כ 18 לילות).
• גם השנה הקייטנה תתחיל ביום רביעי ותסתיים ביום ראשון ותתקיים במלון “ישרוטל גנים” כמו בשנה שעברה .
• בתקופת שהותם בים המלח יקבלו הילדים טיפול אקלימי [שהייה בסולריום] וכן מספר פעילויות מגוונות ונפלאות כגון סדנאות שונות, טיולים ותכניות מגוונות.
• בקבוצת הריפוי יוכלו להשתתף ילדים ובני נוער בגילאי 18–8 אשר שילמו דמי חבר לשנת 2021.

ישנה אפשרות לילדים מתחת מגיל 8 להצטרף לקייטנה, אולם ההצטרפות מותנית בהורה מלווה אשר צריך לשהות במקום לאורך כל התקופה.

ההרשמה מתבצעת במהלך שנת הלימודים.

לפרטים נוספים ולהרשמה פנו אלינו בטלפון 6247*

או במייל office@psoriasis.org.il

נספח להורים בנושא התנהגות
הצהרה על מצב בריאותי

  קבוצת ריפוי שהיא קייטנה

  הפעילות כוללת מפגשי העצמה וחיזוק הרוח בהנחיית צוות מדריכים מנוסים ואחראיים המתמודדים בעצמם עם הפסוריאזיס. פעילות קבוצת הריפוי כוללת גם הפתעות וכיופים בבריכה, אוכל מעולה, גלידות וטיולי, ולכן גם נקראת בפי הילדים “הקייטנה” או “קייטנת ילדי השמש”.

  מדובר בהזדמנות מהותית לבריאותו הפיזית והנפשית של הילד, במהלכה שוהים הילדים בבית מלון עם פנסיון מלא, משתתפים בפעילויות חברתיות המותאמות לגילם ונחשפים לשמש לצרכי הריפוי בהשגחת הרופא. קבוצת הריפוי לילדים ונוער בים המלח ע”ש חיותה רומם, פועלת באישור משרד החינוך וכוללת ביטוח למשתתפים בה.

  מי יכול להשתתף מיועדת קבוצת הריפוי?

  בקייטנה יכולים להשתתף ילדים ובני נוער החברים באגודה בגילאים 8-18 , בעלי אישור רפואי עם המלצה לטיפול רפואי בים המלח (אישור הנדרש לקבלת החזר מקופת החולים).

  תכירו את ילדי השמש

  זכאות ילדים לטיפולי חשיפה ולשהיה בים המלח

  על פי סל הבריאות הממלכתי זכאי כל ילד חולה פסוריאזיס למימון שהייה בים המלח לתקופה של עד חודש ימים במטרה לקבל טיפול אקלימי בחשיפה לשמש בים המלח. בפועל, מעט מאוד הורים בישראל מממשים זכות זו, היות והדבר כרוך בבירוקרטיה מול קופת החולים, באובדן ימי עבודה מרובים להורים, ובהוצאת כספים חריגה.

  ליווי צמוד עם מדריכים מקצועיים וצוות רפואי

  על מנת לסייע לילדים הסובלים מפסוריאזיס ולבני משפחותיהם, אגודת הפסוריאזיס הישראלית יוזמת ומפעילה קבוצת ריפוי מיוחדת בים המלח מידי שנה בתקופת החופש הגדול. וקבוצת הריפוי מופעלת ע”י מדריכים מקצועיים בליווי צוות רפואי, ומיועדת לילדים ונוער בגילאים 8 ועד 18.

  פסוריאזיס אצל ילדים

  נראה כי פסוריאזיס מתרחש עקב שילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. ילדים נוטים לפתח את המחלה אם היא קיימת אצל בני משפחה אחרים. באופן כללי, תנאים רפואיים בסביבת הילד, כגון זיהום מדלקת או פציעה, מעביר את המערכת החיסונית להילוך גבוה. במצב זה, תאי עור חדשים, אשר להם נדרש בדרך כלל כחודש להתפתחות, מתחילים להיווצר בקצב מהיר יותר. מצב של מפרקים נוקשים וכואבים אצל ילדים עלול לנבוע מדלקת מפרקים פסוריאטית. ילדים מסוימים מפגינים תגובה רגשית לפסוריאזיס, אחרים חשים מבוכה, כעס או עצב. ילדים מודאגים לעיתים קרובות מהחמרת מצבם ודחייה של ילדים אחרים בני גילם. קשה לנבא כיצד ומתי ילדים יגיבו לפסוריאזיס. מצבי הרוח והתגובות שלהם מתחלפים ומשתנים לעיתים קרובות עם הגילויים של המחלה. הסיוע הטוב ביותר אותו יכולים הורים להעניק לילדים הסובלים מפסוריאזיס, הוא ללמוד על המחלה, דרכי הטיפול בפסוריאזיס ילדים זהים למבוגרים ויש להיוועץ ברופא עור מומחה על מת לקבוע את הטיפול המתאים ביותר. אגודת הפסוריאזיס הישראלית מקיימת בקיץ קייטנת ריפוי עבור ילדים הסובלים מפסוריאזיס בים המלח. הקייטנה משלוות בין טיפול אקלימי בעזרת חשיפה לשמש לבין פעילות פנאי וכיף לילדים על מנת להקל בזמן הריפוי. רשת התמיכה חשובה לילד על מנת להתמודד בהצלחה עם המחלה.

  עדיין לא חברי אגודה? עכשיו זה הזמן להירשם.

  הצטרפות לאגודה
  מכירים חברים לחיים

  האגודה פועלת במישורים רבים למען הסובלים מפסוריאזיס. פעילות האגודה מתאפשרת בעזרת דמי חברות סמליים של 10 שקלים לחודש. הצטרפו לאגודה והבטיחו את המשך הפעילות למען הסובלים מפסוריאזיס. חברים באגודה זכאים לסל ההטבות ייחודי:

  • ליווי והדרכה למיצוי זכויות
  • עדכונים על טיפולים ומחקרים חדשים
  • הטבות והסדרים לשהייה טיפולית בים המלח
  • לילדים – קיטנה טיפולית ייחודית במחיר מסובסד
  • חוברת עם כל מה שחשוב לדעת על פסוריאזיס בישראל ובכלל
  • השתתפות בחינם בכנסים רפואיים, ימי עיון ומפגשים במהלך השנה
  • ועוד מגוון הטבות לטיפולים פרטיים ובסדנאות לחיזוק והתמודדות
  מידע והצטרפות