קייטנת הריפוי לילדים החולים בפסוריאזיס, הקייטנה היחידה בעולם!

בתאריך 04.07.2019 יוצאת לדרך קייטנת ריפוי לילדים בים המלח.

קבוצת הריפוי פועלת במתכונת קייטנה המשלבת חופשה כיפית וגדושת פעילות עם תהליך מודרך של ריפוי גוף ונפש.
הקייטנה היא יחידה מסוגה ופועלת מעל ל- 3 עשורים, בליווי רופאים, מדריכים ואנשי צוות שונים ומתקיימת במשך 17 לילות רצופים.
מעבר לכך שילדינו יחוו רימיסיה (נסיגה) מהמחלה ויוכלו לחזור אל החופש הגדול, לשחק עם חבריהם מבלי להתקל בתחושות מבוכה ומצבי לחץ, יחוו הילדים תהליכי החלמה וצמיחה אישית מבוקרים אשר מחזקים את רוחם נפשם וגופם.

במהלך הקייטנה עוברים הילדים מסע משותף יחד עם ילדים מכל הארץ בגילאי 8 עד 18 הנמצאים במצב זהה לשלהם. כך, הם זוכים לשתף ולהוריד מתחים ולחצים מליבם ותוך כדי התהליך הם גם יוצרים חברויות נפש עמוקות לכל החיים.

הערך המוסף בקייטנה של האגודה בעיני מארגני הקייטנה להביא ילדים מגיל 8 עד גיל 18 מכל קצוות הארץ, מכל השכבות הסוציו-אקונומיות, הסובלים ממחלת הפסוריאזיס בכדי להבין שהם לא מתמודדים לבד ושיש כ- 2,000 ילדים ברחבי הארץ הסובלים ממחלת הפסוריאזיס בדיוק כמוהם.

פסוריאזיס 2019

.

ראיון עם יונה קציר מנכ”לית אגודת הפסוריאזיס הישראלית:

מדוע מומלץ לשלוח אל קייטנת הריפוי ילדים מגילאים שונים?

“1. ילדים זקוקים לתעסוקה בזמן החופש ובמקרה זה הילדים הללו זקוקים גם לטיפול ממוקד.
קייטנת הריפוי שלנו מיועדת לכך שאף הורה לא צריך להפסיד ימי עבודה או מחלה בכדי ללוות את הילד, או להותיר ילד אחד עם הורה אחר. אצלנו בקייטנה גם ילדים הפוחדים מלהיות לבד מוצאים עצמם מוקפים בחום ואהבה משפחתית, גם מחברי הצוות, אך בעיקר משאר הילדים הנמצאים במצב זהה לשלהם.

2. הילדים מוציאים ו”מקיאים” החוצה הכל במהלך 17 ימי הקייטנה וכאשר אין הורה סביב הילד, הוא מרגיש בטוח יותר לשתף חוויות אשר מביכות אותו אל מול הוריו או אנשים שאינם במצב זהה לשלו. תהליך חשוב מאוד עבור הפחתת המתח והלחץ אשר מחמירים התפרצות.

3. יפה לראות בפרויקט הזה, שרץ כבר מעל 3 עשורים על ידי אגודת הפסוריאזיס, איך במהרה כל הילדים ובעיקר החדשים שבאים הופכים להיות מקשה אחת יחד עם הוותיקים, הנמצאים שם כבר כמה שנים ומתחילים להיפתח.
הילדים מחליפים מספרי טלפונים בהתלהבות ונשארים בקשר בסופה של תקופת הקייטנה. הם הופכים לחבורה איתנה המקבצת אליה ילדים בגילאים ומיקומים שונים ומחכים כבר לשנה הבאה לקייטנה שלנו : )

4. קייטנה זו גם חוסכת תשלום מאחר והיא מסובסדת ברובה על ידי קופות החולים ומציעה פעילות ממוקדת בילד שלך עם השגחה יום יומית ומעקב החלמתי מרופא.
לכל חולי פסוריאזיס ישנה זכאות ל- 30 ימי השתתפות דרך קופת החולים ולפעמים אנחנו פוגשים רופאים שמקשים על מתון האישור. במידה וההורה פונה אלינו בזמן בנוגע לאישור, נוכל לעזור וללוות אותו בתהליך עד למתן פתרון.”

הקייטנה מופעלת על ידי צוות רפואי – מקצועי הפועל בהתנדבות מדי שנה על שם חיותה רומם ז”ל.
לקייטנה אישור ממשרד החינוך וביטוח ויכולים להשתתף בה ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ, חברי כל קופות החולים ההרשמה תתבצע עד 26.6.19 בלבד.
לפרטים נוספים: 6247* או במייל שלנו: office@psoriasis.org.il