חברים,

אתם לא מכירים אותי , אבל אני מכיר חלק גדול מכם מהתבוננות ממושכת בפורום ( באמת ממושכת) . הרבה פעמים התכוונתי לכתוב אבל איכשהו זה היה נראה לי מיותר . תמיד היה מישהו שביטא את דעתי גם כך .

הפעם , אבל , עלה הנושא לו הקדשתי מחשבה רבה ( מאין ברירה ) , לצערי ונראה לי ( מהכרותי של פורום המקביל לשלנו באנגלית ) שדעה הדומה לשלי לא תושמע – לכן אתם קוראים שורות אלו . הודעה זו , למעשה , באה כתגובה להודעתו של גלעד על חיפוש בחורה …

תרשו לי רק לומר דבר אחד לפני שאני מתחיל – אני לא מנסה לשכנע איש בעמדתי , אני רק “שופך” את מה שיש לי לומר .

אז כך,

זה נחמד לראות אנשים תומכים שמעודדים את מחפשי הבת/בן זוג .יש לי מספר בעיות עם זה . אז לפי הסדר :

1. זה נראה מאוד “פיליטקלי קוררקט” להגיד שאם בחורה מסוגלת לדחות אותך בגלל הפסוריאזיס – היא שיטחית ולא שווה לך . האם באמת כך הדבר ? כמה מאתנו ניסו לחקור את עצמינו ( אבל באמת לעומק ) ולבדוק האם היינו מסוגלים אנחנו לחיות עם מישהי עם פגם ? ואני לא מדבר על פסוריאזיס. תבדקו את עצמכם על משהו אחר , לא משהו שהוא חלק מאתנו . אני לא בטוח לגבי עצמי . בכלל לא בטוח . סוג של סתירה שכזו . אני לא חושב שאני שטחי , אבל אני לא בטוח שאני עובר את המבחן הזה בהצלחה . אני בטוח שיש הרבה אנשים שעוברים אותו , אבל להכליל ולהגיד שכל הדוחה לפי פגם פיזי הוא שטחי – לא יודע . ותחשבו על אותה בחורה שבחיים לא ראתה שום דבר כזה, כל חייה היו במסגרת ההשלייה ההוליווידת… ושוב, אני לא שופט אף אחד ( ממש לא ) , אבל גלעד שאל האם יש מישהי עם פסוריאזיס שמעוניינת בקשר . האם הוא שאל גם בפורומים של מחלות אחרות ( או חשב על זה ) ? האם הוא היה מעוניין בבחורה עם מחלה ( אפילו מחלת עור ) אחרת ? גלעד , לא אישי , אחי , – רק דוגמה .

2. כמה חברים שלי ששמעו ממני את הנקודה הבאה שקלו למממן לי כמה טיפולים של פסיכולוג . אני עדיין מאמין שזה בגדר שפוי – לכן אני כותב את זה כאן . העיניין הוא הבא : האם מישהו מאתנו מוכן במודע להפיל על הבן/בת הזוג האהובים את כל הצרות שלנו ? אני לא יודע מה אתכם , אבל מצבי די קשה – כאשר אני ללא MTX אני די מכוסה ובוער ( ולאחרונה אני רוב הזמן ללא MTX בגלל תפקודי הכבד ) . וזה רק פסוריאזיס . מה יהיה כאשר תהיה גם דלקת פרקים ( אלה שעוד אין להם ) ? האם אתם מוכנים להפיל הר של צרות על אנשים שאתם תאהבו ? ואל תגידו לי , בבקשה , שכך זה ביחסים : אתה מקבל את כל החבילה . בחיים אמיתיים אני לא מכיר הרבה אנשים שייקנו מכונית ( טובה ככל שתהיה ) שבסיכוי גבוה הבלמים שלה יפסיקו לפעול ויגידו להם שכך זה – החבילה .

3. אולי זה נשמע מיושן משהו , אבל כך זה גם בטבע – היחסים נועדו להמשך המין ולא רק להנאה . נכון שיש גם פן הפסיכולוגי וכו . אבל אנחנו בסך הכל בעלי חיים מתוחכמים שגם בשבילינו , לרוב , המטרה הסופית היא המשך המין . אני אישית מאמין שכאשר מחפשים בחורה ( אנשים נורמליים בעיניי, לפחות ) זה כדי בפוטנציאל להקים משפחה ולהוליד ילדים . אני לא אומר שכל חברה היא בת זוג לתמיד , אבל עצם החיפוש , אתם יודעים … עכשיו , אני לא מוכן להוליד ילדים ואני חושב שכל אחד עם בעיה כמו שלנו שמביא ילדים – או שטועה , או שלא חושב מספיק או שעושה את זה ממניעים אגואיסטיים ( שלושתם הם אותו הדבר בסופו של עניין … ) . ושוב , אל תקפצו עליי , בבקשה – אין בדבריי שום מיסיונריות , רק דעתי האישית . אני לא מוכן שילד שלי יתאשפז כל חצי שנה , יסבול במשך שלושת רבעי שנה ויסתיר את עצמו במשך כל השנה . לא מוכן פשוט . לא מוכן גם לקחת את הסיכוי שתהיה לו את הבעיה שלנו . אני יודע שהוא נמוך , אבל לא מוכן . חוקי מרפי עובדים טוב יותר מכל סטטיסטיקה J

4. ועוד דבר אחד . כאשר חושבים על לחפש חברה כאן …. בגדול , הסיכוי למצוא את אותה האחת המתאימה בעולם החיצון בכלל – הוא יחסית נמוך . מה הסיכוי למצוא אותה כאן ? מה הסיכוי למצוא כאן בחורה שגם יש לה פסוריאזיס וגם אתם מתאימים אחד לשני ? לדעתי , קיים סיכוי הרבה יותר גבוה לפגוש כאן מישהי שלא הכי מתאימה …. ולהתפשר . ואז היחסים לא יהיו אמיתיים , יהיו בנויים על הדברים הלא כל כך נכונים ( רחמים , רחמים עצמיים , חוסר ברירה , הרגל … ) . תחשבו על זה .

מבוגרים