עופר אטד

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית, בעלת רקע תורשתי המושפעת ממאפיינים סביבתיים. חומרת המחלה משתנה ומושפעת בין היתר גם מלחץ. שכיחות המחלה בחברה היא כ 2%. המחלה באה לידי ביטוי בנגעים אדומים המכוסים בקשקשת כסופה. נגעים אלה חריגים, בולטים על פני מירקם העור הבריא ולעיתים מגרדים.

 מחקרים מראים כי למחלת הפסוריאזיס השפעה ניכרת על איכות החיים של החולה עד כדי שניתן להשוות את הירידה באיכות חיי החולים בפסוריאזיס לזו של החולים בסרטן, סכרת, דיכאון קליני ולחולים שחוו התקף לב. הפגיעה באיכות החיים באה לידי ביטוי בכלל תחומי החיים. מחלת הפסוריאזיס משפיעה על הביטחון העצמי של החולה וזאת גם אם המחלה אינה נראית לעיני הכלל. הסטיגמציה והדחייה החברתית, השכיחים במחלת הפסוריאזיס מובילים במקרים רבים לתחושות בושה, מבוכה וחוסר ביטחון המובילות להימנעות חברתית, הסתגרות ובמקרים רבים אף לדיכאון.

החולים במחלה חווים פגיעה בתפקוד המיני ובביטחון במיניותם. בנוסף, בשל מחלתם נמנעים החולים ממצבים חברתיים אינטימיים או מבילוי במקומות ציבוריים בהם הם עלולים לחוות חוויה של דחייה וכמו כן מצמצמים את אפשרויותיהם התעסוקתיות. המחלה משפיעה גם על היכולת של החולים להגיע לזוגיות ולקיים קשר זוגי. בשל האופי הכרוני, הגלי, של המחלה חווים רבים מהחולים תסכול עמוק המוביל לנטישת הטיפול אותו הם מקבלים והבעת התנגדות והימנעות מטיפול אחר. בנוסף, חשים החולים כי הרופאים אינם מזהים, ערים, רגישים ומטפלים במצוקה הפסיכו-חברתית הנלווית למחלת הפסוריאזיס. אצל רבים מהחולים תופסת המחלה והעיסוק בה חלק משמעותי מסדר היום. המחלה מהווה במקרים רבים “תירוץ” להימנעות או ויתור על פעילות ועשייה בתחומי החיים, עד כדי תקיעות וקיבעון.

אימון אישי המבוסס על מודלים מחקריים שנבחנו ונבדקו יכול לסייע לחולי פסוריאזיס לשפר באופן דרמטי את איכות חייהם בכל המישורים.

 על בסיס ניסיוני  האישי, כחולה במחלה ולימודיי, פיתחתי, מסגרת ותהליך, ייחודיים, המאפשרים לחולי פסוריאזיס לצמוח לחיים בריאים וטובים יותר, מעבר למגבלות המחלה.

 אשמח ללוות אותך לקראת חיים בריאים ומאושרים יותר.

 * עופר אטד הוא חבר האגודה, בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאונ’ בן גוריון ותואר שני בפסיכולוגיה של האימון מאונ’ סידני, אוסטרליה.

הוא עוסק באימון משנת 2006 ומתמחה באימון לחיים בריאים והתמודדות עם מחלות כרוניות. עופר מרצה לאימון ופסיכולוגיה חיובית באקדמיה.

לתאום פגישה: 052-2785383

לאתר של עופר אטד: www.oferatad.com